AI Bulgaria

OpenAI представя ChatGPT Enterprise

ChatGPT Enterprise

OpenAI, водещата компания в областта на изкуствения интелект, обяви старта на своя нов продукт – ChatGPT Enterprise – версия на популярния чатбот, насочена към корпоративния свят. Компанията сподели в Twitter:

Представяме ChatGPT Enterprise: корпоративна сигурност, неограничен достъп до GPT-4, разширени контекстови прозорци и още много. Ангажираме се да включим максимален брой корпорации през следващите седмици.

Върховата технология за корпоративните нужди

ChatGPT Enterprise се задвижва от GPT-4, водещият модел на изкуствен интелект на OpenAI. Тази версия на продукта предлага на корпоративните клиенти неограничен достъп до модела, чиято скорост на изпълнение е до два пъти по-голяма в сравнение със стандартния GPT-4.

Основното предимство на ChatGPT Enterprise е разширеният му контекстов прозорец от 32,000 токенаприблизително 25,000 думи. Това позволява обработката на обемисти текстове, които са до четири пъти по-големи от тези, с които може да се справи стандартният ChatGPT. Допълнително, продуктът включва иновативни чат шаблони, които улесняват корпоративното сътрудничество.

В допълнение към основните функции, ChatGPT Enterprise предлага и висока степен на сигурност за потребителските данни. OpenAI подчертава, че заявките на клиентите и тяхната корпоративна информация няма да бъдат използвани при обучението на нови модели. Ангажиментът на компанията по отношение на защитата на клиентската информация е удостоверен с сертификация по стандарта SOC 2.

Ако вашият бизнес проявява интерес към ChatGPT Enterprise, насърчаваме ви да се свържете с нас. Макар да не разкриваме конкретна цена, тя ще се определя според нуждите и приложението на всяка компания

– съобщават от OpenAI.

ChatGPT Enterprise: Трансформация в бизнес средата

OpenAI твърди, че от старта на ChatGPT преди само девет месеца, продуктът бързо е намерил приложение в корпоративния свят. Като доказателство за това, те споделят в блог пост:

Повече от 80% от компаниите в списъка Fortune 500 вече разполагат с акаунти в ChatGPT, идентифицирани чрез техните корпоративни имейли.

Ранните потребители на ChatGPT Enterprise, сред които и водещи компании като Block, Canva, Carlyle, The Estée Lauder Companies, Asana, PwC и Zapier, вече използват технологията за разнообразни цели. От подобряване на комуникацията, през ускоряване на кодирането, до бързо търсене на отговори на сложни въпроси – възможностите са безкрайни.

Джордже Зунига, Ръководител отдел “Данни и интеграции” в Asana – платформа за управление на проекти и задачи, подчертава ефективността на продукта, като споделя:

С помощта на ChatGPT Enterprise ние успяхме да намалим времето за изследвания с един час всеки ден, което значително подобри производителността на нашия екип. Този инструмент се оказа ключов, не само при тестване на хипотези, но и при оптимизация на нашите вътрешни системи.

От своя страна, Дани Ву, ръководител отдел “AI продукти” в платформата за графичен дизайн Canva, коментира:

От отстраняване на технически проблеми от инженери, през анализ на неструктурирани данни от специалисти, до създаване на сложни формули в таблиците от финансови анализатори – приложенията на ChatGPT Enterprise са разнообразни. Той се оказа ключов инструмент за увеличаване на производителността, гарантирайки надеждна сигурност и защита на данните.

В отговор на този интерес, множество корпоративни лидери са изразили своето желание за лесен и сигурен начин за интеграция на ChatGPT в техните организации.

Финансови изпитания и амбиции на OpenAI

OpenAI е под огромен натиск да монетизира своите инструменти. Според източници, компанията е инвестирала $540 милиона през последната година в разработката на ChatGPT. Тази стойност включва и фондове за привличането на водещи специалисти от глобални технологични лидери като Google. Допълнително, разходите за поддръжка на ChatGPT са около $700,000 на ден – сума, която показва колко амбициозен е този проект.

Изпълнителният директор на OpenAI, Сам Алтман e оптимист. Той е информирал своите инвеститори, че прогнозните приходи на компанията за текущата година са $200 милиона и очаква те да нарастнат до стойността от $1 милиард през следващата.

Тези амбиции подчертават доверието на OpenAI в потенциала на своите продукти, както и тяхната стратегия да продължат да бъдат ключов играч в света на изкуствения интелект и в бъдеще.

Нови функционалности на хоризонта

Като част от амбициозните си планове OpenAI планира редица нововъведения за ChatGPT Enterprise в бъдеще. Сред предстоящите нововъведения са:

  • Самостоятелно обслужване за бизнес клиенти: Предоставя възможност на компаниите да настройват и адаптират системата според своите нужди.
  • Разширяване знанието на ChatGPT: Интеграция на корпоративни данни, което би увеличило персонализацията и прецизността на отговорите.
  • Предложение ChatGPT Business: Ориентирано към по-малки екипи и компании.
  • Интеграция с други приложения: В бъдеще компаниите ще могат да свързват свои приложения директно с ChatGPT Enterprise.
  • Подобрени фукнции на “Advanced Data Analysis” и уеб браузър: OpenAI планира въвеждането на версии с корпоративно качество, които да отговарят на нуждите на големите компании.

Очакваме с нетърпение да споделим още по-подробен план за развитие с бъдещите клиенти и да продължим да развиваме ChatGPT Enterprise на базата на вашата обратна връзка

– споделят от компанията.

Целта на AIBulgaria.com е да предоставя актуална и стойностна информация от света на изкуствения интелект (AI). Последвайте ни в социалните мрежи – Facebook, Instagram, Twitter и LinkedIn. Също така, може да се присъедините към нашия Discord сървър!

Остави коментар


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Абонирайте се за нашите седмични бюлетини

Получавайте всяка неделя в 10:00ч последно публикуваните в сайта статии

Бюлетини: